Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

wzrsoty na złocie a problem rosja-ukraina

Ukraina po raz kolejny podbija kurs złota

Posted on 14/04/2014 by nemesis

W lutym pisałem o wzrostach na złocie wywołanych głównie problemami na Ukrainie, a po krótkiej przerwie znowu powracamy do wzrostów spowodowanych nowymi problemami u naszego wschodniego sąsiada.

Kolejny raz odzywają się ruchy pro Rosyjskie na Ukrainie, gdzie działalność rosyjskich separatystów daje się we znaki inwestorom. Władze Ukrainy zapowiadają bezwzględną walkę w celu ochrony swoich terytoriów, Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołuje posiedzenie w trybie awaryjnym, co znowu popycha inwestorów do lokowania kapitału w „bezpieczne” instrumenty, takie jak złoto.

„Dalsze napięcia pomiędzy Rosją i Zachodem będą sprzyjały umacnianiu się złota oraz odwlekaniu podwyżek stóp procentowych w USA, jednak z drugiej strony coraz lepsze dane z amerykańskiej gospodarki będą przyczyniać się do podniesienia stóp procentowych, co wpłynie negatywnie na cenę złota. Ciężko przewidzieć co stanie się na arenie międzynarodowej, jednak nie przewiduję powstania pełnowymiarowego konfliktu i tym samym poziom złota nie powinien wykroczyć poza 1391$ z połowy marca”. Georgette Boele analityk   ABN Amro.

Analitycy Goldman Sachs przewidują spadek  złota aż do poziomu 1050$. Wcześniej pisałem, że wzrosty na złocie, poza problemami na Ukrainie były związane z problemami w Chinach i USA. Stany Zjednoczone się odbijają, a odnośnie Chin nie przewiduje się poważnego kryzysu. Tym samym, jeżeli konflikt Rosja-Zachód się nie pogłębi, należy spodziewać się spadków na złocie.

Źródło: Thomson Reuters XENITH- Dane w czasie rzeczywistym

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *