Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

wzrosty na złocie - sytuacja na ukrainie

Powody wzrostów na złocie

Posted on 25/02/2014 by nemesis

Od połowy grudnia ubiegłego roku, złoto ciągle zyskuje na wartości. Co miało na to wpływ? Można wyróżnić dwa główne czynniki takiego stanu rzeczy: problemy chin ze wzrostem gospodarczym oraz fatalna sytuacja na Ukrainie.

Chiny ciągle mają problem ze zwalniającym wzrostem gospodarczym, który od 2010 z prawie 12% spadł poniżej 8%. Rynki spodziewają się dalszego pogarszania sytuacji w Chinach i oczekuje się spadku rocznego wzrostu PKB do poziomu 7,4%.

Problemy Chin to nie wszystko, co  ma wpływ na cenę złota na rynku. Pogarszająca się sytuacja na Ukrainie i pojawiające się konflikty z tym związane, popychają inwestorów w kierunku „bezpiecznego” złota.

Pomimo, że przez wielu komentatorów sytuacja na Ukrainie została uspokojona, to osobiście spodziewam się pogłębienia problemów w tym kraju. Przejęcie władzy nie gwarantuje poprawy nastrój, a początek pojawiania się nowych wyzwań. Z jednej strony opozycja jest podzielona, to będzie rodziło problemy w sprawowaniu władzy, z drugiej cała Ukraina jest podzielona na rosyjski wschód i europejski zachód, a do tego dochodzi możliwość przejęcia Krymu przez Rosję.

Sytuacja techniczna, gdzie wczoraj został przebity ostatni szczyt, również pozwala sądzić, że będziemy mieli do czynienia z kontynuacją trendu wzrostowego.

Wszystko powyższe, począwszy od problemów Chin, poprzez rozruchy na Ukrainie i sytuację techniczną, pozwalają mi sądzić, że przez najbliższe pół roku  będziemy kontynuować wzrosty na złocie.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *