Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

wzrosty na złocie - sytuacja na ukrainie

Powody wzrostów na złocie

Posted on 25/02/2014 by nemesis

Od połowy grudnia ubiegłego roku, złoto ciągle zyskuje na wartości. Co miało na to wpływ? Można wyróżnić dwa główne czynniki takiego stanu rzeczy: problemy chin ze wzrostem gospodarczym oraz fatalna sytuacja na Ukrainie.

Chiny ciągle mają problem ze zwalniającym wzrostem gospodarczym, który od 2010 z prawie 12% spadł poniżej 8%. Rynki spodziewają się dalszego pogarszania sytuacji w Chinach i oczekuje się spadku rocznego wzrostu PKB do poziomu 7,4%.

Problemy Chin to nie wszystko, co  ma wpływ na cenę złota na rynku. Pogarszająca się sytuacja na Ukrainie i pojawiające się konflikty z tym związane, popychają inwestorów w kierunku „bezpiecznego” złota.

Pomimo, że przez wielu komentatorów sytuacja na Ukrainie została uspokojona, to osobiście spodziewam się pogłębienia problemów w tym kraju. Przejęcie władzy nie gwarantuje poprawy nastrój, a początek pojawiania się nowych wyzwań. Z jednej strony opozycja jest podzielona, to będzie rodziło problemy w sprawowaniu władzy, z drugiej cała Ukraina jest podzielona na rosyjski wschód i europejski zachód, a do tego dochodzi możliwość przejęcia Krymu przez Rosję.

Sytuacja techniczna, gdzie wczoraj został przebity ostatni szczyt, również pozwala sądzić, że będziemy mieli do czynienia z kontynuacją trendu wzrostowego.

Wszystko powyższe, począwszy od problemów Chin, poprzez rozruchy na Ukrainie i sytuację techniczną, pozwalają mi sądzić, że przez najbliższe pół roku  będziemy kontynuować wzrosty na złocie.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *