Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

Podatki w USA (wybory, Apple)

Ściąganie podatków przez USA ze świata

Posted on 20/09/2016 by nemesis

Źródła podają, że jeżeli skutkiem ubocznym sprawy podatkowej, w jaką zamieszana jest firma Apple będzie impuls zachęcający firmy w Stanach Zjednoczonych tak by odprowadzały podatki w kraju, można spodziewać się pozytywnego wpływu tej sytuacji na wartość dolara. Według Komisji Europejskiej firma Apple musi zwrócić około 13 miliardów euro, ponieważ odprowadzała podatki nielegalnie w Irlandii.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych to idealna okazja do wyrażenia swojego zdania na temat projektu ustawy podatkowej. Pomimo zajmowania przeciwstawnych stanowisk, podczas swoich wystąpień zarówno Hilary Clinton jak i Donald Trump obiecali, że podejmą kroki aby zachęcić duże firmy do sprowadzania do kraju przychodów , które oszacowano na 2.1 biliona dolarów, a które firmy trzymają poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Morgan Stanley w swoim lipcowym raporcie napisał, że fakt, iż firmy mają więcej środków poza granicami kraju niż kiedykolwiek, sprawia, że ustawa, która na celu ma sprowadzenie podatków z powrotem do Stanów Zjednoczonych, może okazać się większym impulsem do wzrostu dla dolara niż w roku 2005. Wtedy to właśnie George Bush sprowadził z powrotem do kraju około 300 milionów dolarów dzięki nowej ustawie.

Bank w Stanach Zjednoczonych ukazał tabele, w których dane pokazują, dokąd wędruje najwięcej pieniędzy. Oprócz dobrze wszystkim znanym rajom podatkowym, takim jak Bermudy oraz Singapur, wiele pieniędzy inwestuje się w Europie, między innymi w Irlandii oraz Holandii.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *