Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

bitcoin Janet Yellen fed

FED zaniepokojony Bitcoinem

Posted on 27/02/2014 by nemesis

Janet Yellen w dzisiejszym wystąpieniu przed senacką komisją nadzoru bankowego wyraziła swoje zmartwienia odnośnie ostatnich problemów kryptowaluty, jaką jest popularny Bitcoin.

Dla przypomnienia, w ostatnich dniach wyparowało/skradziono 744 tys. Bitcoinów z giełdy Mt. Gox wartych około pół miliarda dolarów. Przed zawieszeniem notowań bitcoina na ww. giełdzie cena spadła w okolice 100 dolarów, co było sporym zaskoczeniem dla rynku.

O samym bitcoinie dużo pisaliśmy na naszym forum www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=1359, gdzie od samego początku ostrzegaliśmy czytelników, że ta waluta nosi znamiona „tulipomanii” i niemożliwe jest utrzymanie tak wysokiego kursu – sami otworzyliśmy krótką pozycję przy cenie ok. 900 dolarów za jednego bitcoina.

Janet Yellen przypomniała, że bitcoin nie mieści się w jurysdykcji FEDu, gdyż nie jest ona środkiem obrotu ani nie jest w posiadaniu banków i tym samym Kongres Stanów Zjednoczonych powinien zająć się regulacjami odnośnie wirtualnych walut. Bitcoinem zaniepokoiła się również Japonia, w której siedzibę miała giełda Mt. Gox, postulując o to, aby wirtualne waluty były objęte regulacjami międzynarodowymi.

Nasze stanowisko odnośnie bitcoina nie ulega zmianie, a z czasem utwierdzamy się w przekonaniu, że mieliśmy rację i że należy trzymać się z dala od tej „waluty”.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *