Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

Draghi a wzrosty Euro

Draghi winny spadkom na euro?

Posted on 12/05/2014 by nemesis

Ogromne spadki na europejskiej walucie zapoczątkowane 8 maja dopiero dzisiaj zostały zastopowane i w końcu możemy obserwować uspokojenie się rynku. Za najważniejszy punkt „zapalny” uważa się wypowiedź prezesa EBC Mario Draghi’ego.

Europejski Bank Centralny jest zaniepokojony wzrostami euro przy jednoczesnym problemie z inflacją, która to pozostaje na niskim poziomie (0,7%). Dodatkowo Draghi informuje, że już w czerwcu EBC może zacząć działać w kierunku popchnięcia europejskiej gospodarki na odpowiednie tory inflacyjne (poniżej, ale blisko 2%).

15 maja w czwartek opublikowana zostanie inflacja strefy euro, inwestorzy nie spodziewają się zmian, a tym samym uważam, że brak wzrostu inflacji spowoduje spadki europejskiej waluty. Będzie to wynikiem spekulacji inwestorów, co do poluzowania polityki monetarnej EBC w niedalekiej przyszłości.

Wypowiedź Mario Draghi’ego, podobnie, jak słowa Donalda Tuska odnośnie interwencji w sprawie umacniania się euro, spowodowały gwałtowną reakcję na rynku. Dla przypomnienia Donald Tusk w lutym 2009 roku, zapowiedział, że rząd podejmie interwencję walutową, w momencie, gdy kurs EUR/PLN przekroczy 5 zł. Od tej pory wartość złotego wzrosła, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niemal idealnie odbijając się od poziomu 5 złotych.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *