Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

45 prezydent stanów zjednoczonych - donald trump

Donald Trump – nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki

Posted on 17/11/2016 by nemesis

Amerykanie wybrali swojego nowego przywódcę. Czterdziestym piątym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Biznesmen od początku był pewny swego i tego, że może wygrać w wyborach. Ani na chwilę nie ustępował ze swojego stanowiska i zaciekle bronił swoich przekonań. Debaty, które miały miejsce w zeszłych miesiącach udowodniły, że Donald Trump potrafi walczyć o swoje i nie poddaje się na polu bitwy. Hasłem przewodnim nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych stało się #MAGA, co w języku angielskim oznacza Make America Great Again. To nie pierwszy raz kiedy kandydat na prezydenta wybrał ten slogan. „Uczyńmy Amerykę znów wielką” powstało w czasach Ronalda Regana, który jako pierwszy użył go podczas swojej kampanii, jak widać hasło to, już dwukrotnie przyniosło prezydentom szczęście.

Uczyńmy Amerykę znów wielką

Donald Trump podczas wielu wystąpień w czasie przed wyborami zapowiadał, że jak najbardziej jest skłonny do zachowania Paktu Północnoatlantyckiego, ale nie na takich samych zasadach jakie panują obecnie. Prezydent Stanów Zjednoczonych uważa iż kraje należące do NATO powinny płacić Ameryce. Donald Trump jako biznesmen odnoszący spore sukcesy na polu zawodowym dobrze wie jakie kroki należy podjąć aby pozbyć się długów jakie ma Państwo. Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych zaznacza jednak, że kraje należące do NATO będą zobowiązane zwracać koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Donald Trump w przeciwieństwie do Hillary Clinton pragnie rozpocząć dialog z Baszarem al-Asadem, który stoi na czele Państwa Syryjskiego. Zażegnanie konfliktu w tym kraju jak do tej pory nie odniosło sukcesu, dlatego jest to sprawa, która wciąż wymaga uwagi. Jeżeli chodzi o sprawy imigrantów, nowy prezydent z pewnością wykazuje bardziej skrajne stanowisko niż jego kontrkandydatka. Uważa on, że należy zbudować mur oddzielający Stany Zjednoczone od Meksyku. Pragnie on również usprawnić system przejazdu do Ameryki i opracować plan, który przyspieszyłby powrót osób, którym skończyła się wiza do ich krajów. Planuje również wzmocnić kontrolę osób przybywających do Ameryki z bliskiego wschodu. Donald Trump twierdzi bowiem, że muzułmanie wjeżdżający do kraju powinny w pełni akceptować i przestrzegać zasady tam panujące.

W oczekiwaniu na grudzień

W grudniu tego roku Barack Obama ustąpi ze swojego stanowiska. Były prezydent Stanów Zjednoczonych popierał kandydaturę Hillary Clinton, tak więc wygrana Donalda Trumpa musiała być dla niego nie małym zaskoczeniem. Podczas swojego pierwszego wystąpienia po wygranej, przyszły prezydent stwierdził, że to idealny moment na to, aby zwolennicy poszczególnych partii politycznych nie zważali na podziały i zjednoczyli się, aby uczynić Amerykę wielką. Ten gest z jego strony może okazać się początkiem nowego rozdziału dla Stanów Zjednoczonych.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *