Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

Kiedy najlepiej przeprowadzić wycinkę drzewa?

Kiedy najlepiej przeprowadzić wycinkę drzewa?

Posted on 01/05/2019 by nemesis

W dużym skrócie można powiedzieć, że tak na prawdę każdy termin na wycięcie drzewa jest dobry, są momenty, kiedy warunki są bardziej sprzyjające, jednak dla wprawionego drwala lub arborysty termin nie ma żadnego znaczenia.

Wycinanie drzew zimą

Wycinka zimą ma tą zaletę, że drzewo liściaste pozbawione jest liści oraz ilość soków wewnątrz drzewa jest ograniczona, przez co wielkość materiału, który trzeba wywieź z rejonów wycinki jest mniejszy. Dodatkowo nie ma okresu lęgowe ptaków wiec nie musimy sobie zawracać głowy gniazdami na drzewie.

Wycinka wiosną i latem.

Główną przeszkodą jest okres lęgowy ptaków, rozpoczynający się 1 marca i drwa aż do 15 października. W tym okresie oczywiście możemy wycinać i usuwać drzewa, jednakże tylko takie, które nie zostały wykorzystane przez ptaki do rozrodu lub też sąsiednie drzewa nie są przez nie zasiedlone. Z jednej strony ogranicza nas w tym prawo, a z drugiej własne sumienie, także pozwalamy ptakom na spokojne odbycie godów.

Czy każdego drzewo trzeba usunąć?

Należy się zastanowić czy aby na pewno każdego drzewo trzeba usunąć. Pamiętajmy, że drzewo daje cień, obniża średnią temperaturę otoczenia, podnosi wilgotność no i jest przede wszystkim zielone – kolor iście mocno kojący dla naszych oczu :). Zamiast wycinać drzewo można skorzystać z usług pielęgnacji i zadbania o to, żeby drzewo było bezpiecznie dla ludzi i otoczenia.

wycinka i usuwanie drzew

Odradzam przeprowadzania wycinki drzew na własną rękę, szczególnie, gdy dookoła drzewa znajdują się domu lub inne elementy krajobrazu, a już niedopuszczalne jest wycinanie drzew w pobliżu linii energetycznych.

Najlepiej powierzyć spawy wycinki fachowej firmie:

www.arbormat.pl/wycinka-usuwanie-scinanie-drzew-i-krzewow

Firma arbormat.pl podejmie się wszelakich prac związanych z wycinką drzew, nawet tych trudnych, do których usunięcia niezbędne jest użycie technik alpinistycznych. Posiadanie ubezpieczenia OC od nieszczęśliwych wypadków gwarantuje, że nawet w przypadku wyrządzenia szkody, polisa pokryje straty wyrządzone w trakcie wycinki, czego nie osiągnie się usuwając drzewo samemu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *