Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

Uspokojenie jena

Posted on 29/11/2013 by nemesis

Po ostatnich mocnych spadkach jena i osiągnięciu wielomiesięcznych minimów na dużej ilości par walutowych, rynki dały odpocząć jenowi i na razie nie obserwujemy jakiś gwałtownych zmian na parach z jenem. Dla przypomnienia, sytuacja na jenie wynika głównie z utrzymania ultra luźnej polityki pieniężnej przez Bank Japonii w celu utrzymania wzrostu gospodarczego oraz uniknięcia deflacji.

Inflacja Japonii:

wzrost inflacji w japonii

Rano opublikowano dane na temat inflacji w Japonii i wzrosła ona z 0,7% do 0,9%. Nie jest to wzrost na tyle duży, aby zagrozić dalszemu stymulowaniu gospodarki Japonii.

Wzrosty na parze EUR/USD mogą być efektem oczekiwań, że inflacja w strefie Euro będzie wyższa niż oczekiwano, przez co spadnie prawdopodobieństwo dalszego luzowania polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny.

Bank Anglii poinformował wczoraj, że zacznie ograniczać stymulowanie rynku mieszkaniowego w celu uniknięcia bańki cenowej. Przez ostatnie dwanaście miesięcy ceny na rynku mieszkaniowym wzrosły o 7%, co powoli zaczęło się wymykać spod kontroli. Rynki pozytywnie zareagowały na te wieści i kurs funta brytyjskiego zaczął się umacniać, co miało pozytywny wpływ na otwartą przeze mnie krótką pozycję na EUR/GBP.

Źródło: MetaStock XENITH

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *