Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

wzrosty euro - inflacja euro

Światełko w tunelu dla strefy Euro, czy aby na pewno?

Posted on 30/04/2014 by nemesis

W trendzie spadkowym inflacji eurostrefy pojawił się moment, który daje nadzieję na powrót do wzrostów tego wskaźnika makroekonomicznego.

Opublikowane dzisiaj o 11.00 dane w pierwszej kolejności wprowadziły inwestorów niejako w błąd, gdyż inflacja okazała się niższa niż się spodziewano. Po chwili jednak wszystko wróciło do „teoretycznej normy” i rozpoczęły się wzrosty. Mówiąc „teoretycznej” mam na myśli, że obawy inwestorów o obniżenie stóp procentowych w strefie euro powinny opaść, a tym samym kurs euro powinien rosnąć w związku z tym, że inflacja roczna okazała się wyższa (wzrost z 0,5% do 0,7%).

Dodatkowym bodźcem wzrostów euro jest rosnąca inflacja we Włoszech (z 0,1% do 0,2% m/m).

Powstaje pytanie czy ten minimalny wzrost inflacji wystarczy? Obawiam się, że nie i Europejski Bank Centralny będzie zmierzał do przyśpieszenia wzrostu inflacji, a tym samym należałoby oczekiwać osłabienia się euro.

Poza powyższym dzisiaj ma miejsce publikacja danych o PKB USA, jutro przerwa świąteczna w wielu krajach, przez co unikałbym zawierania transakcji na EUR/USD i innych parach, gdzie występuje euro i dolar.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *