Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

spadki euro, wzrosty na dolarze przez rosję

Sankcje dla Rosji źle wpłyną na Euro. Dolar coraz mocniejszy.

Posted on 23/07/2014 by nemesis

Unia Europejska zastanawia się nad nałożeniem kolejnych sankcji na Rosję, co odbierane jest przez inwestorów, jako zły sygnał dla gospodarki europejskiej. Utrzymanie się wysokiej inflacji miesiąc do miesiąca w USA jest znakiem, że podwyższenie stóp procentowych tuż tuż.

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu jest pretekstem do nałożenia sankcji na Federację Rosyjską, gdzie ministrowie spraw zagranicznych zastanawiają się m. in. nad ograniczeniem Rosji dostępu do europejskich rynków kapitałowych.

W Europie największą wymianę handlową z Rosją posiadają Niemcy i z tego powodu prognozuje się, że nałożenie sankcji gospodarczych może negatywnie wpłynąć na gospodarkę niemiecką, a tym samym na całą Unię Europejską. W końcu Niemcy są kołem napędowym całego starego kontynentu.

Inflacja m/m wyniosła w USA 0,3% i była zgodna z oczekiwaniami, natomiast inflacja bazowa okazała się nieco niższa niż oczekiwano. Tak wysoka miesięczna inflacja pozwala sądzić, że Stany Zjednoczone będą dalej dążyć do ograniczenia skupu aktywów i podnoszenia stóp procentowych, całkowicie przeciwnie niż ma to miejsce w strefie euro.

Szacuje się, że podwyższenie stóp procentowych w USA nastąpi w drugiej połowie 2015 roku.

Łącząc to wszystko razem, spodziewam się dalszego osłabiania się euro w stosunku do dolara oraz umacniania się dolara i osłabiania euro do głównych walut świata.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *