Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

kryzys w Rosji i Ukrainie

Rosja odpuszcza

Posted on 31/03/2014 by nemesis

Rosyjskie indeksy rosną, rubel się umacnia, polska giełda podnosi się po spadkach. W skrócie: kryzys rosyjsko-ukraiński dobiega końca.

Główny indeks dla rosyjskiej gospodarki/giełdy MICEX umacnia się od prawie dwóch tygodni, nie wliczając jednej korekty po drodze, a w dniu dzisiejszym kurs „atakuje” poziom oporu, którego przebicie oraz cała otoczka polityczna, powinno sprzyjać dalszym wzrostom na tym indeksie.

indeks micex
Źródło: Thomson Reuters XENITH

Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku kursu rubla w stosunku do dolara amerykańskiego. Rubel umacnia się od dwóch tygodni, a w dniu dzisiejszym jego wartość jest najwyższa od sześciu tygodni.

Również polska giełda się umacnia, która w moim odczuciu, jak i innych analityków ucierpiała ze względu na kryzys w bliskim sąsiedztwie.

Rosja informuje, że nie planuje inwazji na wschodnie rejony Ukrainy, do tego dochodzą telefoniczne rozmowy dyplomatyczne prezydentów Putina z Obamą oraz spotkanie w Paryżu ministrów spraw zagranicznych Rosji i USA – wszystko to razem powoduje, że inwestorzy zostali uspokojeni i można liczyć na powolny ich powrót na rynek rosyjski i państw sąsiadujących z Ukrainą i Rosją.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *