Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

debata clinton trump trzecia

Ostatnia debata Clinton vs. Trump

Posted on 27/10/2016 by nemesis

8 listopada zbliża się dużymi krokami, to data, która będzie bardzo znacząca dla Ameryki. Tego dnia zostanie wybrany czterdziesty piąty już Prezydent Stanów Zjednoczonych. Przed wyborami odbywają się liczne spotkania z wyborcami oraz debaty. Niedawno miejsce miało drugie starcie pomiędzy kandydatami na prezydenta i nie obyło się ono bez emocji.

Clinton vs Trump

Ostatnia debata wyglądała inaczej niż poprzednia. Przede wszystkim pytania były zadawane nie tylko przez prowadzących ale również przez losowo wybranych uczestników spotkania oraz drogą internetową. Tempa spotkaniu nadawała dziennikarka ze stacji ABC Martha Raddatz oraz znany amerykański prowadzący Anderson Coope z CNN. Etykieta wymaga tego, aby przed przystąpieniem do debaty podać rękę przeciwnikowi, jednakże pomimo tego, że podczas największych walk sezonu bokserzy zawsze okazują sobie w ten sposób szacunek, na debacie Clinton versus Trump tego zabrakło. Amerykanie biorą aktywny udział w wyborach i fakt ten nie przeszedł niezauważony. Podczas spotkania kandydata republikanów oraz jego kontrkandydatki z partii demokratycznej doszło do wielu momentów podczas, których można było zauważyć, że nie przepadają oni za sobą. Jedna z odpowiedzi Hillary Cinton spotkała się z ciekawą ripostą Donalda Trumpa, w której niewybrednie stwierdza, że jeżeli on wygra wybory, ona skończy w więzieniu. Podczas debaty często wchodzono na tematy związane z bieżącymi wydarzeniami. Poruszano sprawy polityki z Rosją, wojny w Syrii i problemu uchodźców. Wyborcy oczekiwali od kandydatów, że wytłumaczą się ze swoich wyczynów. Mowa tutaj oczywiście o komentarzach Donalda Trumpa odnośnie kobiet oraz używaniu przez kandydatkę demokratów prywatnego konta e-mail do spraw służbowych.

Czas przed wyborami prezydenckimi to okres kiedy kandydaci przedstawiają się w jak najlepszym świetle i prezentują swoje programy wyborcze. To jedyny moment, w którym wytłumaczenie się ze swoich czynów jest jak najbardziej na miejscu. Podczas zarzutów ze strony Donalda Trumpa odnośnie używania prywatnej skrzynki e-mail, Pani Clinton przyznała, że był to błąd i nie kontynuowała tematu. Z kolei podczas zarzutów odnośnie komentarzy pod adresem kobiet Donald Trump powiedział, że on tylko to powiedział, a Bill Clinton molestował kobiety. Odwrócenie uwagi na czyny męża kontrkandydatki było bardzo sprytne jednakże nie przyniosło zamierzonego efektu i temat trwał dalej. Zapowiedział również, że wszystkie kobiety, które twierdzą, że były przez niego molestowane zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Niespodziewane zaskoczenie

Pomimo tego, że podczas debaty pojawiały się nieczyste zagrania i chwyty poniżej pasa, na koniec zdarzyło się coś pozytywnego. Jeden z widzów poprosił kandydatów na prezydenta o powiedzenie, dlaczego szanują siebie nawzajem. Hillatry Clinton wskazała dzieci Trumpa jako powód do dumy, mówiąc o tym, że są wspaniałymi ludźmi. Donald Trump przyznał, że szanuje to, że kandydatka demokratów jest waleczna i się nie poddaje. Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych pozostało równo dwa tygodnie, a emocje sięgają już zenitu. Statystyki wskazują obecnie na przewagę Hillary Clinton, ale sytuacja  może się jeszcze zmienić.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *