Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

PKB USA, inflacja EURO

Oczy zwrócone na FED i niemiecką inflację

Posted on 30/07/2014 by nemesis

Dzisiaj poznamy wczesny odczyt wzrostu PKB w USA za drugi kwartał oraz wysokość stóp procentowych i dodatkowo inflację w Niemczech, a póki to nie nastąpi, zmienność na EUR/USD i ogólnie na całym rynku pozostanie na niskim poziomie.

W przypadku PKB prognozuje się wzrost w wysokości 3,00% k/k w ujęciu rocznym, co ma być znaczącym wzrostem po spadku w pierwszym kwartale w wysokości 2,90%, gdzie powodem była sroga zima.

Z uwagi na wzrost PKB oraz polepszającą się sytuację na rynku pracy, inwestorzy spodziewają się zmniejszenie skupu aktywów z rynku o kolejne 10 miliardów dolarów miesięcznie, a stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie, których to podwyższenie zakłada się w przyszłym roku (okolice połowy roku).

Bardzo ważne dla rynku będą dane z niemieckiej inflacji, która pozwoli ocenić, jak ostatnie obniżenie stóp procentowych wpłynęło na rynek i czy konieczne będą dalsze kroki w celu ratowania europejskiej gospodarki. Prognozuje się inflację miesięcznie na poziomie 0,30%, a poprzednia wartość wyniosła 0,43%.

Włączając do powyższego akapitu „konflikt” z Rosją i nowe sankcje, które negatywie wpłyną na gospodarkę i to rosyjską, jak i europejską, spodziewam się dalszego osłabiania kursu EUR/USD. Dodatkowo Rosja może zmniejszyć import ze strefy euro, co dodatkowo wpłynie negatywnie na gospodarkę Europy.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *