Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

korona norweska spadki - cena ropy

Korona norweska – 11 letnie low

Posted on 12/12/2014 by nemesis

Rekordowo niskie ceny ropy naftowej nie tylko odczuwane są przez Polaków przez niższe ceny na stacjach paliw, ale w negatywnym sensie mocno dają się we znaki Norwegom, gdzie to korona norweska osiągnęła dzisiaj najniższy poziom od 11 lat.

Bank Centralny Norwegii widząc zagrożenie, które wynika z niskiej ceny ropy naftowej (aktualnie cena jest w okolicach 63$ za baryłkę, a jeszcze w lipcu tego roku kosztowała ona około 114$) postanowił obniżyć stopy procentowe o 25 punktów bazowych do 1,25%.

Z moich rozmów z Norwegami wynika, że bogactwo Norwegii głównie zbudowane jest na ropie naftowej, a w momencie, gdy jej zabranie, Norwegia zostanie skazana na ogromne problemy gospodarcze. Cytując jedną osobę ze starszyzny „jesteśmy martwi”. Z tego powodu nie dziwi mnie fakt szybkiej interwencji banku centralnego.

Poza Norwegią problemy spotykają również Kanadę, która „ropą stoi”.

korona norweska do dolara, kurs i spadki

What Others Are Saying

  1. eRJot 05/01/2015 at 21:51

    NOK, to kolejna waluta, jaką można dołożyć do portfela opartego na surowcach, by go zdywersyfikować. Jak to mówili Rothschildowie: „kupuj, gdy na rynku leje się krew” – korona norweska jest zatem kolejnym z walorów, jakie można byłoby nabyć do czasu powrotu ropy w okolice poziomu 100$ za baryłkę, co stanie się szybciej, niż wielu się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *