Dukascopy Bank - Europe - Forex Broker polska

Bank Anglii - Stopy procentowe

Kolejne rekordy funta

Posted on 07/05/2014 by nemesis

Niemalże od ponad roku utrzymuje się trend wzrostowy na GBP/USD, który to nie zwalnia i osiąga coraz to nowsze maksima. Aktualnie jesteśmy na najwyższym poziomie od prawie pięcie lat, a już lada chwila będzie miał miejsce atak na kolejny opór i powstanie szansa na osiągnięcie poziomu najwyższego od prawie sześciu lat.

W dniu wczorajszym mieliśmy wzrost wskaźnika PMI dla brytyjskiej gospodarki o prawie jeden punkt więcej niż sugerowały przewidywania inwestorów, natomiast dzisiaj rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie komitetu polityki pieniężnej Banku Anglii i w dniu jutrzejszym poznamy poziom stóp procentowych w Wielkiej Brytanii, które nie mają ulec zmianie.

Biorąc pod uwagę wzrosty PMI oraz wzrosty cen domów, spekuluje się, że Bank Anglii raczej prędzej niż później zacznie zacieśniać swoją politykę monetarną. Rynek nie spodziewa się w dniu jutrzejszym podniesienia stóp procentowych, jednak coraz to lepsze dane makroekonomiczne kładą nacisk na podnoszenie niskiego ich poziomu (0,50%).

Aktualnie podwyżki stóp procentowych spodziewane są na początku 2015 roku, a ja czekam na korektę, aby wejść w długą pozycję.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *